Корзина
не выбрано ни одной книги


ІАБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЭЮЯ

Термінологія та настанови з глаукоми

Термінологія та настанови з глаукоми

Раздел: Диагностика

Включає обстеження пацієнтів, принципи та методи лікування

Цена: 680 грн.

2018 рік 196 сторінок

Зміст
ПЕРЕДМОВА - 6
ВСТУП - 9
СКОРОЧЕННЯ - 27
РОЗДІЛ 1. ОБСТЕЖЕННЯ ПАЦІЄНТІВ - 31
1.1 Внутрішньоочний тиск (ВОТ) і тонометрів - 33
1.2 Гоніоскопія - 39
1.3 Голівка зорового нерва та шар нервових волокон сітківки - 48
1.4 Периметрів - 58
РОЗДІЛ 2. КЛАСИФІКАЦІЯ І ТЕРМІНОЛОГІЯ - 73
2.1 Первинні вроджені форми / дитяча глаукома - 75
2.2 Первинна відкритокутова глаукома - 79
2.3 Вторинна глаукома - 90
2.4 Первинна блокада кута передньої камери - 100
2.5 Вторинна блокада кута - 114
РОЗДІЛ 3. ПРИНЦИПИ ТА МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ - 129
3.1 Загальні принципи лікування глаукоми - 131
3.2 Цільовий ВОТ і якість життя - 134
3.3 Протиглаукомні препарати - 139
3.4 Прихильність до виконання призначень, комплаенс і наполегливість
у лікуванні глаукоми - 159
3.5 Лазерна хірургія - 161
3.6 Інцизійна хірургія - 169
3.7 Катаракта і хірургія глаукоми - 176
ІНДЕКСИ - 192

Передмова
Із задоволенням представляю вашій увазі 4-те видання Настанов Європейського глаукомного товариства. Третє видання виявилося дуже успішним: його переклали сімома мовами, і понад 70 тисяч примірників розійшлися по країнах Європи; протягом останніх 4 років Настанови у форматі pdf були доступні для безкоштовного завантаження. Основними завданнями Європейського глаукомного товариства було представити нові дані та стандартизувати практику ведення глаукоми в ЄЄ. Викладення матеріалу в Настановах структуроване відповідно до цих завдань.
Ведення глаукоми - це напрям медицини, що динамічно розвивається, постійно з’являються нові концепції причинно-наслідкових зв’язків, механізмів і лікування. Оскільки з часу публікації попереднього видання минуло декілька років, ці концепції неминуче спричинили відповідні зміни в практичній площині.
Для підготовки нового видання Настанов була сформована велика редакторська група, в якій кожен фахівець відповідав за свій напрям, додаючи необхідні оновлення, нові схеми, діаграми і першоджерела. До складу колективу увійшли як автори, які брали участь у створенні попередньої редакції Настанов, так і нове покоління спеціалістів.
Після завершення роботи кожен розділ опрацьовував редактор - перевіряв коректність перехресних посилань та уніфікував стиль викладення матеріалу.
Відповідали за підготовку видання Андерс Хейджл (Anders Heijl) і Карло Траверсо (Carlo Traverso). Особлива подяка Робочій групі, без зусиль якої своєчасна публікація нового видання Настанов була б неможлива.

Роджер Хітчінгс (Roger Hitchings), голова Європейського глаукомного товариства 

 

Вступна частина
Завданням цих Настанов є роз’яснення поглядів Європейського глаукомного товариства (European Glaucoma Society - EGS) щодо діагностики та лікування глаукоми. Настанови мають на меті допомогти офтальмологам у лікуванні пацієнтів зі встановленою глаукомою або ж за підозри на це захворювання і радше є рекомендаціями, ніж суворими лікувальними протоколами.
З попередньої редакції до цього видання було перенесено спрощену систему градації для оцінки сили рекомендацій та якості доказової бази. Сила рекомендацій оцінюється як І (сильна) абоІІ (слабка). Сильна рекомендація (І) інтерпретується як «Ми рекомендуємо» та/або «Дуже важливо для клінічної практики», відповідно, слабка (II) - як «Ми пропонуємо» та/або «Не дуже важливо для клінічної практики». Якість доказів класифікується як висока (А), помірна (В), низька (С) і вкрай низька (D). Так, докази високої якості мають підтверджуватися рандомізованими клінічними дослідженнями (РКД) високої якості. Дослідження за обсерваційним протоколом зазвичай трактуються як докази низької якості. Консенсус нашої експертної групи належить до доказів класу D.

Теги: настанови, глаукома, лікування глаукоми