Корзина
не выбрано ни одной книги

Книги по тегам:


ІАБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЭЮЯ

Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД

Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД
Раздел: Учебники

Методичні рекомендації розраховані на лікарів-офтальмологів, лікарів-інфекціоністів, лікарів Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом.

Цена: 40 грн.
Год выхода
Количество страниц

Зміст книги

Вступ - 4
1. Офтальмологічна патологія при ВІЛ-інфекщі СНІДі - 6
1.1. Частота уражень органа зору у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД - 6
1.2. Ураження заднього відрізку ока та орбіти - 8
1.3. Ураження повік, сльозного апарату та кон'юнктиви ока - 17
1.4. Ураження переднього відрізку ока - 18
1.5. Ураження органа зору внаслідок фармакотерапії ВІЛ-інфекції - 20
2. Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД - 21
Висновки - 28
Рекомендована література - 28


Вступ

Пандемія ВІЛ/СНІДу швидкими темпами поширюється у всіх країнах світу. Україна за темпами зростання кількості ВІЛ-інфікованнх займає перше місце в регіоні Східної Європи. За станом на 01.01.2003 року в Україні офіційно зареєстровано 52356 ВІЛ-інфікованнх співвітчизників та 303 іноземця. Серед ВІЛ-інфікованнх громадян України 4341 дитина, 4120 дорослих та 140 дітей захворіли на СНІД. 2228 дорослих та 79 дітей померли від СНІДу.

Серед 70-80% ВІЛ-інфікованих розвиваються ВІЛ-асоційовані ураження органа зору (інфекційні, онкологічні), які ведуть до сліпоти та слабкозорості. Клініка уражень зорового аналізатора у ВІЛ-інфікованнх різноманітна, лікування - важке та високовартісне. часто неефективне . Основним завданням сучасної офтальмології залишається раннє виявлення та початок лікування всіх офтальмологічних ускладнень у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. що дозволяє попередити розвиток у них сліпоти і слабкозорості та покращить їх соціальну адаптацію та якість життя.

Українські офтальмологи мають недостатню практику у профілактиці. діагностиці та лікуванні офтальмологічних захворювань. пов'язаних з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. не розроблена система диспансерного нагляду та організації офтальмологічної допомоги цим хворим. З метою підвищення рівня надання офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованпм та хворим на СНІД підготовлені ці методичні рекомендації.

В представлених методичних рекомендаціях запропонована нова система організації офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованпм. яка ґрунтується на принципах етапності. наступності та комплексності. В основу надання допомоги покладений принцип попередження виникнення та прогресування захворювань органа зору у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. в залежності від клініко-лабораторної стадії захворювання. Основою даної системи є реалізація диспансерного нагляду та надання спеціалізованої офтальмологічної допомоги хворим.

Реалізація запропонованої організаційної системи дозволить підвищити рівень діагностики та результати лікування захворювань органа зору у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Методичні рекомендації розраховані на лікарів-офтальмологів, лікарів-інфекціоністів, лікарів Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, організаторів охорони здоров'я, наукових працівників.

Методичні рекомендації на цю тему видаються вперше.


Кільк. сторінок: 28. Рік видання: 2003.

Теги:

Также Вас могут заинтересовать:

Риков С.О., Лемзяков Г.Г., Гудзь А.С., Сук С.А.

Рекомендаціїї та норми для педіатрів, офтальмологів, неонатологів
Подробнее ›

Цена: 95 грн.
Риков С.О., Варивончик Д.В.

Книга призначена для лікарів-офтальмологів, інфекціоністів, педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів, студентів медичних вузів
Подробнее ›

Цена: 95 грн.
Риков С.О., Шпак Г.В., Лаврик Н.С., Вітовська О.П., Шаргородська І.В., Скрипниченко І.Д., Збітнєва С.В., Бакбардіна І.І., Обухова Н.А.

Навчально-методичний посібник призначений для офтальмологів, лікарів загального профілю, сімейних лікарів, педіатрів.
Подробнее ›

Цена: 150 грн.
Устинова Е.И.

Издание предназначено врачам-офтальмологам, интернам, клиническим ординаторам и аспирантам медицинских вузов
Подробнее ›

Цена: 1 080 грн.
Трояновский Р.Л., Монахов Б.В., Максимов И.Б.

Книга предназначена для врачей-офтальмологов и хирургов.
Подробнее ›

Цена: 100 грн.
Деев Л.А., Ярцева Н.С.

Пособие для подготовки студентов четвертого курса стоматологического факультета к итоговому зачету.
Подробнее ›

Цена: 280 грн.