Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД

Зміст книги
Вступ - 4
1. Офтальмологічна патологія при ВІЛ-інфекщі СНІДі - 6
1.1. Частота уражень органа зору у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД - 6
1.2. Ураження заднього відрізку ока та орбіти - 8
1.3. Ураження повік, сльозного апарату та кон'юнктиви ока - 17
1.4. Ураження переднього відрізку ока - 18
1.5. Ураження органа зору внаслідок фармакотерапії ВІЛ-інфекції - 20
2. Організація офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД - 21
Висновки - 28
Рекомендована література - 28
Вступ
Пандемія ВІЛ/СНІДу швидкими темпами поширюється у всіх країнах світу. Україна за темпами зростання кількості ВІЛ-інфікованнх займає перше місце в регіоні Східної Європи. За станом на 01.01.2003 року в Україні офіційно зареєстровано 52356 ВІЛ-інфікованнх співвітчизників та 303 іноземця. Серед ВІЛ-інфікованнх громадян України 4341 дитина, 4120 дорослих та 140 дітей захворіли на СНІД. 2228 дорослих та 79 дітей померли від СНІДу.
Серед 70-80% ВІЛ-інфікованих розвиваються ВІЛ-асоційовані ураження органа зору (інфекційні, онкологічні), які ведуть до сліпоти та слабкозорості. Клініка уражень зорового аналізатора у ВІЛ-інфікованнх різноманітна, лікування - важке та високовартісне. часто неефективне . Основним завданням сучасної офтальмології залишається раннє виявлення та початок лікування всіх офтальмологічних ускладнень у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. що дозволяє попередити розвиток у них сліпоти і слабкозорості та покращить їх соціальну адаптацію та якість життя.
Українські офтальмологи мають недостатню практику у профілактиці. діагностиці та лікуванні офтальмологічних захворювань. пов'язаних з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. не розроблена система диспансерного нагляду та організації офтальмологічної допомоги цим хворим. З метою підвищення рівня надання офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованпм та хворим на СНІД підготовлені ці методичні рекомендації.
В представлених методичних рекомендаціях запропонована нова система організації офтальмологічної допомоги ВІЛ-інфікованпм. яка ґрунтується на принципах етапності. наступності та комплексності. В основу надання допомоги покладений принцип попередження виникнення та прогресування захворювань органа зору у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. в залежності від клініко-лабораторної стадії захворювання. Основою даної системи є реалізація диспансерного нагляду та надання спеціалізованої офтальмологічної допомоги хворим.
Реалізація запропонованої організаційної системи дозволить підвищити рівень діагностики та результати лікування захворювань органа зору у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
Методичні рекомендації розраховані на лікарів-офтальмологів, лікарів-інфекціоністів, лікарів Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, організаторів охорони здоров'я, наукових працівників.
Методичні рекомендації на цю тему видаються вперше.
Кільк. сторінок: 28. Рік видання: 2003.
Теги:
Також Вас можуть зацікавити:
Монография состоит из детального описания заболеваний зрительного пути - от исследований до лечения
Детальніше ›
Обновленное руководство о всех необходимых аспектах работы оптометриста
Детальніше ›
Книга посвящена нейроофтальмологии: от анатомии с физиологией до диагностики и лечения редких врожденных синдромов
Детальніше ›
Методическое пособие будет полезным для студентов всех факультетов.
Детальніше ›